Četvrtak, 04 Lipanj 2020
Prvi derbi "della planina" završio podjelom bodova, Brgat bolji u izvođenju penala (FOTOGALERIJA)

Prvi derbi "della planina" završio podjelom bodova, Brgat bolji u izvođenju penala (FOTOGALERIJA)

Gostovanje malonogometnih reprezentacija Hrvatske i Irana i dosadašnja finala Turnira mjesta odlaze u prošlost, rekord po popunjenosti tribina i svih okolnih ulaza i prolaza gdje su se gledatelji uspjeli nagurati od sinoć drži prvi derbi "della planina" povijesni susret Brgata i Postranja. U dvorani na Mljekari, kao i na svim obližnjim parkiralištima, ali i uz cestu od Bjelica do Kantula se tražilo mjesto više.

Brojniju podršku su imali Postranjani, u "njihovim bojama" je bilo 70 posto dvorane, što su iskoristili odmah na startu i preko Ivana Keleza poveli već u prvoj minuti. U nastavku prvog dijela Brgaćani stalnim napadima bezuspješno pokušavaju doći do izjednačenja, a Postranjani prijete opasnim kontrama, te pred odmor iz slobodnog udarca Vicko Miloslavić povećava prednost na 2:0.

U drugi dio Brgat kreće još ofenzivnije, a s druge strane Postranjani pomalo ostaju bez snage, pa Domagoj Žeravica i Ivan Kristović do sredine drugog dijela vraćaju utakmicu na početak. Brgat nakon izjednačenja ima nekoliko šansi za veliki preokret i pobjedu, ali ostaje 2:2 i podjela bodova.

Penali, koji odlučuju koja će momčad biti u prednosti u slučaju jednakog broja bodova, donijeli su niz obrana golmana, koji su na kraju i pucali penal jedan drugom. Rukometaš na vratima Brgata Luka Bevanda prvo brani udarac Mara Sambraila, a onda i pogađa za veliko slavlje Brgaćana.

U ostalim utakmicama smo još tri puta gledali penale. Neriješeno su završile obje utakmice u skupini "B", a prednosti u slučaju jednakog broja bodova su osigurali Mišići/Zona protiv Brašine i Mini Čibača protiv Popolice.

Treći remi je bio u utakmici skupine "C" Soline/Plat – Čelopeci, a nakon penala prednost imaju Čelopeci.

Bjelice su slavile protiv oslabljene Fix Čibače, Krstac/Trgovište očekivano protiv Mljekare, a Gornja Čibača je uvjerljivo završila nastup u skupini "C" i proslavila ulazak u četvrtfinale s 8:0 protiv Pod Petrače.



GRUPA A

Brgat – Postranje 2:2 p(2:1)

0:1 Ivan Kelez; 0-2 Vicko Miloslavić; 1-2 Domagoj Žeravica; 2:2 Ivan Kristović

Brgat: Domagoj Žeravica,Vicenco Kraljić,Petar Kraljić,Luka Kraljić,Marin Barović, Niko Ničetić,Luka Bevanda,Ivan Knego,Matej Perović(žk),Jakov Kristović,Ivan Kristović(žk)
VODITELJ : Antonio Vojvodić

Postranje: Ivan Kelez, Vicko Miloslavić, Stijepo Sambrailo,Maroje Miloslavić, Maro Sambrailo, Stijepo Miloslavić ,Miho Galjuf(žk), Pero Kelez, Periša Regjo, Filip Kurbelašvili(žk),Tomo Kurajica
VODITELJ: Đivo Miloslavić

Krstac/Trgovište – Mljekara 4:2

1:0 Nikola Grkeš; 2:0 ag. Maroje Miloslavić; 2:1 Mateo Dubelj; 2:2 Lovre Bagur; 3:2 Nikola Grkeš; 4:2 Franjo Gadžić

Krstac/Trgovište:Franjo Gadžić, Hrvoje Stojić, Belmondo Gagro, Josip Duper, Dario Bjelopera, Nikola Drašković,Vedran Sučić, Vicko Grkeš, Nikola Grkeš

Mljekara: Maro Dubelj, Ivan Dubelj, Mateo Dubelj, Marin Ivušić, Petar Prce, Maroje Miloslavić, Blaženko Radić, Mirel Strazičić, Antonio Lučić, Ante-Baldo Bender, Lovre Bagur
VODITELJ: Danijel Nikolić Švabo

Poredak: 1. Brgat 4 boda (6:3); 2. Postranje 4 (7:2); 3. Krstac/Trgovište 3 (5:6); 4. Mljekara 0 (2:9)

GRUPA B

Brašina – Mišići/Zona 3:3 p (2:3)
0:1 Jasmin Salihović; 1:1 Leo Pušić; 2:1 Leo Pušić; 2:2 Antonio Raič; 2:3 Ivan Puljić; 3:3 Zvonimir Oberan

Brašina: Josip Jurjević,Božo Džamarija,Šime Matković,Ivan Matković, Leo Pušić,Miljenko Meštrović,Petar Šilježar, Mateo Delić, Zvonimir Oberan, Karlo Marlais  VODITELJ: Marijan Jurić

Mišići/Zona: Niko Zrilić, Nikša Mišić, Robert Bender, Jasmin Salihović, Zvonimir Burić, Antonio Raič (žk), Marijo Puljić , Ivan Puljić, Robert Ćorak

Popolica – Mini Čibača 1:1 p(0:2)

1:0 Toni Paskojević; 1:1 Romano Jarak

Popolica: Dario Marlais, Toni Perić, Toni Paskojević, Ivan Matić, Mladen Bogoje, Ivan Bogoje, Vinko Knego, Maro Martić
VODITELJ: Mišo Martić

Mini Čibača: Davor Prce, Ante Burum, Božo Gustin, Gabriel Curić (žk), Ivan Tomić, Romano Jarak, Mislav Pavlović, Marko Grgurević, Vide Prce,Mario Prce, Josip Raguž.
VODITELJ: Tomislav Papac

Poredak: 1. Brašina 4 boda( 5:3); 2. Mini Čibača 4 (4:2); 3. Mišići/Zona 1(4:6); 4. Popolica 1(1:3)

GRUPA C

Gornja Čibača – Pod Petrača 8:0  

1:0 Vlaho Radić; 2:0 Vlaho Radić; 3:0 Davor Cverlin; 4:0 Ivan Perić; 5:0 Mario Krkić; 6:0 Ivan Perić; 7:0 Davorin Krešić; 8:0 Ivan Perić

Gornja Čibača: Dragan Palameta, Davorin Krešić, Matej Perić, Ivan Perić, Branimir Perić, Igor Žilić, Mario Krkić, Maro Benić, Ivo Raguž, Vlaho Radić, Davor Cverlin, Tomislav Tomičić
VODITELJ /PREDSTAVNIK: Miroslav Marić / Niko Palameta

Pod Petrača: Lovro Miletić , Lovro Bašić, Nermin Omerović, Ajdin Omerović, Kenan Omerović,Nikša Kulaš,Ante Kulaš,Marino Matijaš,Maro Ledinić, Edmond Pecolaj
VODITELJ/PREDSTAVNIK: Igor Matijaš / Vide Ćorak

Poredak: 1. Gornja Čibača 6 bodova (11:0); 2. Srebreno 0 (0:3)(utakmica manje); 3. Pod Petrača 0 (0:8)(utakmica manje)

GRUPA D

Soline/Plat – Čelopeci 1:1 p (1:2)
0:1 Jak Kojaković; 1:1 Antonio Sentić

Soline/Plat: Ile Katić,Tomi Kuzmić,Jozo Nardelli,Ivo Katić,Nikola Lasić,Antonio Sentić, Željko Račić,Vlaho Kvestić,Ivan Gumbas,Ivan Anđelinić, Pero Saulan,Toni Muhoberac
VODITELJ: Nikša Arbanasin

Čelopeci: Damir Zovko, Pero Grbić, Milan Mikulić, Kristijan Rašica, Luka Curić , Jak Kojaković, Zlatko Tokić, Davor Mišić, Matej Papac,Matko Haičman, Vjeko Haičman, Antonio Varga, Michel Curić

Bjelice – Fix Čibača 2:0
1:0 Mateo Kesovija; 2:0 Lukša Noković

Bjelice: Domagoj Prkut, Lukša Noković, Vlaho Previšić, Ivica Vlašić, Vlaho Lučić, Ivica Lučić, Mateo Franić, Antonio Milić, Nikša Prkut, Vlaho Kesovija, Mateo Kesovija, Mato Brajković, Ivan Ćorić
VODITELJ: Mario Raguž

Fix Čibača: Marko Kriste, Vidan Vidić, Kristijan Prkut, Ante Džamarija, Ivo Raguž, Marijo Raguž, Stijepo Jarak, Krešo Prkačin, Tomislav Lakić, Matej Radić, Marin Kuna
VODITELJ Josip Vidić

Poredak: 1. Soline/Plat 4 boda (3:2); 2. Bjelice 3 (3:2); 3. Čelopeci 2 (2:2) 4. Fix Čibača 1 (1:3)

  • čestitke - tzzupanije
  • čestitke - tuttobene