Ponedjeljak, 30 Siječanj 2023
Vatreni se vratili na stare staze; Odlična igra i uvjerljiva pobjeda protiv Kanade

U svom drugom nastupu na Svjetskom prvenstvu u Kataru, Hrvatska je upisala prvu pobjedu - sjajnim nastupom nakon rano primljenog pogotka pobijedila je Kanadu 4:1. Kanađani su poveli već i drugoj minuti, Davies u skoku uizmeđu Lovrena i Juranovića pogađa za 0:1. Početni šok nije trajao dugo, Hrvatska brzo preuzima igru te se kao i utakmicama prije četiri godine u Rusiji vraća iz negativnog rezultata.  Za 1:1 pogađa Kramarić na dodavanje Perišića, a pred kraj poluvremena Livaja na asistenciju Juranovića dovodi vatrene u vodstvo.

U nastavku u 70. minuti ponovno pogađa Kramarić, asistent je isti Ivan Perišić. Hrvatska stvara niz prilika za povećanje rezultata do kojeg dolazi u sudačkom produžetku kada igrači s klupe Oršić i Majer izlaze sami pred Borjana. Oršić nesebično asisrira majeru za 4:1.

Hrvatska je nakon drugog kola prva u skupini s gol razlikom 4:1, zadnju utakmicu skupine igramo u utorak protiv Belgije.