Nedjelja, 22 Svi 2022
čestitke - župnija
Rukometna festa u dvorani na Mljekari; Nakon drame sedmeraca Ardiaei pobijedio Metković Mehaniku (FOTO)

Nakon uvjerljive pobjede nad Premierligašom Dubrovnikom, župski rukometni klub Ardiaei danas je slavio i protiv drugoligaša Metkovića. Nakon 60 minuta igre rezultat je glasio 26:26 pa je pobjednik odlučen nakon drame od čak osam serija sedmeraca.

Župski rukometaši bolji u prvom dijelu, već u 6. minuti imaju prednost od tri gola razlike, sredinom poluvremena je bilo čak pet, ali Metković na odmor uspijeva otići sa zaostatkom od samo dva gola.

U nastavku do izražaja dolati puno duža klupa drugoligaša iz Metkovića, te u 37. minuti dolazi do prvog izjednačenja 14:14. U nervoznoj završnici Ardiaei ima prednost do dva gola, Metković još šest puta uspijeva izjednačiti, ali ne prelazi u vodstvo. Domaća momčad ne uspijeva realizirati zadnji napad te o pobjedniku odlučuju sedmerci. U čak osam serija Ardiaei pogađa šest puta, gosti jednom manje i kreće velika festa u dvorani, repriza fenomenalne atmosfere viđene na utakmici protiv Dubrovnika.

Ardiaei je ovom pobjedom ušao među četiri momčadi završnice Regije jug Kupa Hrvatske, dvije idu dalje u osminu finala Kupa Hrvatske među najjače momčadi u državi.

Za župski rukometni klub su igrali Leo Brnin (5), Teo Putica (4), Maro Dabelić (7), Ado Čustović, Toni Barišić, Marino Knez (3), Aldin Hajarović, Maro Peručić (2), Hrvoje Lončarica (4), Hrvoje Marušić (1), Matija Gabrieri. Trener: Antonio Lončarica.