Četvrtak, 25 Travanj 2024
Nije dobro počelo; Od četiri vozača AK Župa dubrovačka Nagradu Biokova završila samo dva

Prva utrka nove sezone Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama za branitelja naslova AK Župa dubrovačka nije dobro počela. Župski klub je u Makarskoj trebao nastupiti bez Marija Barovića i Antonia Hernaut te Matije Jurišića koji je ovaj vikend vozio Europsko prvenstvo gdje je odvozio do pobjede i novog rekorda u grupi 4, ali je pred samu utrku ostao i bez Denija Kmetovića čija je Škoda otkazala poslušnost u četvrtak i nisu je uspjeli napraviti do subote.

Ni tu nije bio kraj pehovima, i Fordu Focusu Stipe Bekavaca nakon što je bio vodeći na treninzima  je otkazao mjenjač, kvar koji se nije mogao riješiti do početka utrke. Ni Nihad Seferagić s VW Polom nije imao sreće, utrku je vozio s problemom na kočnicama te s takvim vozilom je završio kao treći u grupi 3. Nikša Maslać nije mogao dalje od  petog mjesta u klasi, pa je župski klub osvojio tek 20 bodova (Seferagić 12 i Maslać 8).

Prvo mjesto su s po 55 bodova podijelili Dubrovnik Racing i Auto klub Konavle, treći je Fly with Kolman s 46.

Sljedeća utrka se za mjesec dana vozi u Kotoru.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr