Petak, 19 Travanj 2024
Osvojili i Malačku; Četvrta brdska utrka - četvrta pobjeda AK Župa dubrovačka, ovaj put s 55 bodova

Na četvrtoj utrci Prvenstva Hrvatske na brdskim stazama 25. Nagradi Radošić – Malačka, Auto klub Župa dubrovačka je ostvario četvrtu pobjedu, ovaj put s 55 bodova.

Za razliku od prethodnih utrka, na Malački nije vozio Fahrudina Dolić, Matija Jurišić i Nihad Seferagić su donijeli po 20 bodova, a  15 bodova su imala dva vozača Ante Kriste i Deni Kmetović (boduju se tri najbolja).

Matija Jurišić (ŠKODA FABIA S-2000) je bio drugi u ukupnom poretku 1. kategorije i prvi u grupi i klasi,  Nihad Seferagić (VW POLO 2.0) šesti ukupno, drugi u grupi - prvi u klasi, Ante Kriste (HONDA CIVIC 1.4) i Deni Kmetović (Z-750 1.2) su bili drugi u svojim klasama, a Stipe Bekavac (FORD FOCUS 2.0 16V) nije završio utrku.

Župski klub je do pobjede došao s istim brojem bodova kao što je imao drugoplasirani AKK Fly With Kolman, a s deset bodova prednosti ispred trećeplasiranog Dubrovnik racinga.

Trenutna prednost ispred Dubrovnik racinga nakon četvrte od devet utrka sezone iznosi 45 bodova.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr