Policijska uprava dubrovačko-neretvanska će tijekom cijelog mjeseca rujna u sklopu akcije "Poštujte naše znakove"provoditi predavanja u školama s ciljem edukacije djece o tome kako sigurno sudjelovati u prometu.
U poslijepodnevnim satima u subotu u Parku Striježiceorganizirana je proslava početka nove školske godine.
Uz igre, nagrade i posebne goste iznenađenje djeca su imala priliku poslušati i preventivno predavanje na temu sigurnog sudjelovanja u prometu.
Predavanje je održao policijski službenik za prometnu preventivu Postaje prometne policije Dubrovnik koji je pojasnio način prelaska preko kolnika, korištenje pješačkog prijelaza, prelazak kolnika na raskrižju sa semoforima, kretanje nogostupom, a tom prigodom djeci je podijelio i prigodne poklone.
Na ovom događaju prisustvovalo je oko 50-ero djece.
Ovom prilikom izražavamo zadovoljstvo činjenicom da su i sami građani svjesni važnosti edukacije djece i na ovaku proslavu pozvali policiju koja je, na zabavan i prigodi prikladan način, održala ovo predavanje.
Policija edukacijom sudjelovala na zabavi ususret novoj školskoj godini u Parku Striježice
29 Kolovoz 2023
- Autor: Župski portal - zupcica.hr