Kulturno-umjetničko društvo “Marko Marojica” ove godine obilježava veliki jubilej – pola stoljeća djelovanja, rada i predanog očuvanja tradicijske kulture Župe dubrovačke.
Središnji događaj obilježavanja ove velike obljetnice bio je veliki obljetnički koncert održan sinoć na prostoru Spomen obilježja u Mandaljeni. Brojni posjetitelji imali su priliku uživati u bogatom programu kojim se predstavilo više generacija plesača KUD-a “Marko Marojica”.
Koncert je ujedno bio prilika za susret mnogih generacija folkloraša, i kroz druženje i prigodni domjenak, prisjećanje na bogatu povijest KUD-a. Gosti programa su bili folkloraši KUD-a “Šokadija” Stari Mikanovci, s kojima KUD “Marko Marojica” godinama njeguje prije svega prijateljske, ali i folklorno-umjetničke veze.