Subota, 13 Srpanj 2024
Hrvatska je prvak svijeta!! Barakude nakon fantastičnog finala na peterce dobile Talijane

Nakon odličnog i do kraja neizvjesnog finala Hrvatska vaterpolska reprezentacija je boljim izvođenjem peteraca pobijedila Italiju i osvojila treći naslov svjetskog prvaka.

Talijani prvu četvrtinu završavaju vodstvom 3:2, druga završava istim rezultatom, ali u našu korist pa se na poluvrijeme ide s neriješenim rezultatom. U prvom dijelu bilježimo nekoliko odličnih obrana Marka Bijača, a u napadu tri gola Kharkova i dva Marinića Kragića. Međutim u trećoj nakon našeg vodstva četvrtim golom Kharkova, Talijanima suci sviraju dva peterca za preokret. Ipak do kraja treće naša dva gola, Vrlić i Butić i odlična igra naše obrane na čelu s Bijačem za 8:7 prije zadnjih osam minuta. Zadnju četvrtinu golom otvaraju Talijani, odbijenu loptu nakon obrane Bijača šaubom u mrežu šalje Marziali. Pet minuta prije kraja ponovo vodimo golom Biljake, ali Italija već u idućem napadu ima izjednačenje. Marinić Kragić nas trećim golom vodi na 10:9 3:05 do kraja, ali idući napad Talijana je novo izjednačenje, a nakon našeg promašenog igrača više na 1:40 do kraja Italija ima treći peterac koji pretvara u vodstvo.  Idući napad opet ne koristimo igrača više, Talijani ne koriste svoj zadnji napad.  Imamo poslijednjih 30 sekundi, u napad ide i Bijač pa imamo igrača više kojeg pet sekundi prije kraja u izjednačenje na 11:11 pretvara Burić. Prvaka svijeta odlučivali su peterci. Nakon uspješnije prve serije Del Lungo brani udarac Fatovića, a u trećoj seriji Talijani pogađaju stativu, Anić brani u četvrtoj seriji, a Žuvela pogađa za naslov prvaka svijeta.