Subota, 13 Srpanj 2024
Nakon šestog peterca i obrane debitanta Mate Anića, Hrvatska u finalu Svjetskog prvenstva!

Nakon izvođenja peteraca hrvatska vaterpolska reprezentacija je pobijedila iznenađujuće dobru Francusku i ušla u finale Svjetskog prvenstva u Dohi! Odluka je pala tek nakon šeste serije peteraca kada rezervni vratar Mate Anić koji je u tom momentu ušao umjesto Marka Bijača obranio udarac Francuza. Tako je Anić u svojim prvim sekundama u kapici reprezentacije odveo Barakude u finale.

Poslije 32 minute utakmice rezultat je bio 11:11.  Hrvatska je vodila tijekom cijelog susreta, na kraju treće četvrtine Barakude  imaju tri razlike, ali Francuzi se vraćaju s 2:5 u posljednjoj četvrtini, slično kao što su napravili u četvrtfinalu protiv Mađara-

U zadnjih mjesec dana ovo nam je drugo finale, nakon Europskog prvenstva u Hrvatskoj, sada smo i u finalu Svjetskog prvenstva koje je na rasporedu u subotu od 15.30 sati po hrvatskom vremenu. Igramo protiv Italije koja je pobijedila Španjolsku 8:6.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr