Subota, 13 Srpanj 2024
Hrvatska u polufinalu; Odličnom igrom u drugom dijelu utakmice Barakude "razbile" Grke

Hrvatska je u polufinalu Europskog vaterpolskog prvenstva. Nakon izjednačene igre u prve dvije četvrtine i vodstva Grka od 5:6 na poluvremenu utakmice, u nastavku igra samo jedna momčad - Hrvatska. Odlična obrana na čelu s Markom Bijačem "zaključava" naš gol, a u napadu ulazi sve. Gledali smo 13 i pol minuta fenomenalnog hrvatskog vaterpola i seriju od 8:0, pa je dva i pol minuta prije kraja rezultat glasio 13:6. Ostatak susreta je prošao u trošenju vremena s naše strane, a Grci su uspjeli smanjiti  rezultat na 13:8.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Mađarske koja je danas slavila protiv Srbije nakon boljeg izvođenja peteraca.

Hrvatska - Grčka 13:8

Četvrtine: 3:3, 2:3, 4:0, 4:2

HRVATSKA: Bijač (10 obrana), Burić (1), Fatović (3), Lončar (2), Biljaka, Bukić, Vukičević (2), Žuvela, Marinić Kragić (4), Vrlić, Butić, Kharkov (1), Popadić.

GRČKA: Zerdevas (8 obrana), Genidounias (1), Skoumpakis, Gkiouvetsis, Fountoulis (1), Papanastasiou (2), Argyropoulos, Kanakakis (2), Alafragkis, Kakaris (1), Nikolaidis, Vlachopoulos, Tzortzatos, Kalogeropoulos (1).

• Autor: Župski portal - zupcica.hr