Subota, 13 Srpanj 2024
Hrvatska u dramatičnoj završnici od Crne Gore izgubila na peterce, u četvrtfinale s drugog mjesta skupine (FOTOGALERIJA)

Naši su vaterpolisti poraženi od Crne Gore u dramatičnoj završnici koja je rezultirala petercima, a oni su večeras otišli na stranu Crnogoraca.

Nakon odličnog otvaranja i vodstva 2:0 u užarenom grotlu tribina gruškog bazena, Hrvatska opet kao i protiv Španjolaca pada u drugoj četvrtini kada Crnogorci preokreću na 6:5 i ima vodstvo od 9:7, ali tri uzastopna gola Crnogorcima pred sam kraj donose prednost od 9:10. Dvije minute prije kraja, kod 10:10 Crna Gora je zbog brutalnosti suđene Vladi Popadiću ostala do kraja susreta s igračem manje, ali Fatović iz peterca gađa gredu. Nije nas išlo ni ju zadnjem napadu, kada kod rezultata 11:11 ne koristimo dva igrača više i utakmica odlazi u u raspucavanje peteraca.

Hrvatska izborila četvrtfinale, skoro i plasman na SP u Dohu (ne idemo samo ako na kraju budemo osmi), ovim bodom smo zauzeli drugo mjesto u skupini, što nam donosi težeg suparnika u četvrtzavršnici, umjesto s pobjednikom susreta Gruzija - Rumunjska, igrat ćemo vjerojatno s Grcima koji ne bi trebali imati većih problema u razigravanju protiv Nizozemske.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr