Subota, 20 Travanj 2024
Pehar se vratio u Čibaču; Gornja Čibača četvrti put pobjednik Turnira župskih mjesta (FOTO)

Slavljem protiv Žutih pauka iz Čelopeka u odličnom finalu pred prepunom dvoranom na Mljekari s više od 400 gledatelja Gornja Čibača je četvrti put osvojila naslov prvaka župskih mjesta.

Čibačani su već u prvim minutama došli do vodstva golom Igora Žilića, a nakon gola nastavili napadima na gol Mišića, te ubrzo propustili veliku priliku za povećanje vodstva. Do sredine prvog dijela Žuti puci se vraćaju u utakmicu i dolaze do izjednačenja golom Jure Tolića. Nove prvake pred kraj poluvremena ponovno u vodstvo dovodi Igor Žilić.

U nastavku Čelopeci agresivniji, pokušavaju doći do novog izjednačenja, Čibačani u obrani gola na trenutke preoštri i deset minuta prije kraja imaju četiri akumulirana prekršaja. Ipak, iskusna ekipa iz Čibače do kraja igra bez prekršaja, ali do izjednačenja dolazi iz igre dvije minute prije kraja kada mrežu Palamete pogađa Luka Curić. I kada je izgledalo da će prvaka odlučiti penali, već u sljedećem napadu gol na drugoj strani, strijelac je po drugi put Igor Žilić. U zadnjoj minuti Gornja Čibača čuva prednost za četvrti naslov i veliko slavlje dijela tribine s njihovim navijačima.

U utakmici za treće mjesto Brašina je bila bolja od Brgata, te dodala još jedan pehar u svoju riznicu.

Za najboljeg igrača turnira je proglašen Pero Grbić (Čelopeci), najbolji golman je Dragan Palameta (Gornja Čibača), a najbolji strijelac Luka Curić (Čelopeci). Nagrada "NEKO MILOSLAVIĆ AWARD" za najljepši gol ovogodišnjeg turnira je pripala Damiru Zovku (Čelopeci).

Revijalna utakmica je bila All Star između Sandro teama i Tomi teama, a publiku u pauzama utakmica su zabavljale Mažoretke Župe dubrovačke i Plesni studio Lazareti.

Nagrade najboljima su dodijelili općinski načelnik Silvo Nardelli, direktorica Turističke zajednice općine Anamarija Kusalo, predsjednik općinskog vijeća Lovorko Klešković, predsjednik župske Zajednice sportova Ivica Cumeljan i pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Jure Marić i član Organizacijskog odbora turnira Marijo Puljić, a Gornjoj Čibači je pripao i prijelazni pehar našeg portala.

Finale 8. Turnira župskih mjesta

Čelopeci - Gornja Čibača 2:3

0:1 Branimir Perić; 1:1 Jure Tolić; 1:2 Igor Žilić; 2:2 Luka Curić; 2:3 Igor Žilić

ČELOPECI: Pero Grbić, Damir Zovko, Milan Mikulić, Kristijan Rašica, Nikola Lazarević, Luka Curić , Jak Kojaković, Zlatko Tokić, Davor Mišić, Ivan Aerlić, Boško Curić, Jure Tolić(žk), Matko Haičman, Vjeko Haičman, Antonio Varga, Mario Curić, Michel Curić, Josip Bender VODITELJ: Božo Zec

GORNJA ČIBAČA; Davorin Krešić, Dragan Palameta, Matej Perić, Ivan Perić, Branimir Perić, Igor Žilić, Mario Krkić, Maro Benić, Ivo Raguž, Vlaho Radić, Davor Cverlin  VODITELJI: Miroslav Marić - Niko Palameta

Utakmica za treće mjesto

Brašina - Brgat 2:1

1:0 ag. Viceno Kraljić; 1:1 Domagoj Žeravica; 2:1 Miljenko Meštrović

BRAŠINA: Mateo Delić, Josip Jurjević, Ante Džamarija, Šime Matković, Ivan Matković, Leo Pušić, Miljenko Meštrović, Petar Šilježar, Zvonimir Oberan.  VODITELJ: Danijel Butigan

BRGAT: Ivan Kristović, Vicenco Kraljić, Domagoj Žeravica, Petar Kraljić, Luka Kraljić, Marin Barović, Niko Ničetić, Luka Bevanda, Jakov Kristović VODITELJ : Matej Perović - Antonio Vojvodić

Revijalna utakmica:

Tomi Team - Sandro Team 5:5

0:1 Kristijan Prkut; 0:2 Josip Duper; 1:2 Božo Raguž; 1:3 Ante Baldo Bender; 1:4 Božo Gustin; 2:4 Dario Bjelopera; 3:4 Jasmin Salihović; 3:5 Kristijan Prkut; 4:5 Domagoj Prkut; 5:5 Periša Regjo.

Tomi Team (crni): Ile Katić, Petar Prce, Petar Šilježar, Maro Benić, Dario Bjelopera, Matko Haičman, Damir Obšivač, Periša Regjo, Ivan Radić, Jasmin Salihović, Edmond Pecolaj, Božo Raguž, Domagoj Žeravica, Domagoj Prkut.

Sandro Team (bijeli): Mario Puljić, Maro Sambrailo, Božo Gustin, Ivan Matić, Mario Klis, Kristijan Prkut, Marin Barović, Ivan Ćorić, Ante Baldo Bender, Miljenko Meštrović, Branimir Perić, Josip Duper, Dejan Čosović, Luka Curić.

VEZANE VIJESTI

Završni dan Turnira župskih mjesta - Malonogometna festa u dvorani na Mljekari (FOTOGALERIJA)