Petak, 29 Ožujak 2024
Druga pobjeda ovog proljeća, Župa dubrovačka nadigrala Maestrala iz Krvavca

Nakon pet kola u kojima su upisali četiri poraza i jedan neriješen rezultat nogometaši Župe dubrovačke jučer su na Taranteli okusili slast pobjede. Bila je to druga pobjeda u proljetnom dijelu sezone nakon slavlja na Močnom lazu protiv Hajduka iz Vela Luke 5. ožujka.

Domaću momčad u vodstvo je doveo Karlo Buhač iz kaznenog udarca u 53. minuti, na 2:0 je povisio Božo Gustin u 64., gosti su smanjili na 2:1 u 68. minuti, pa pobjedu potvrdili  Stanko Cvitković u 79. minuti te drugim golom Karlo Buhač u 83.

Bez obzira na ovu pobjedu stanje na dnu tablice u borbi za opstanak u ligi je nepromijenjeno jer je Žrnovo pobijedilo ONK Metković.  Četiri kola prije kraja Župa dubrovačka, Orebić (utakmica manje) i Žrnovo imaju po 18 bodova te se očekuje zanimljiva borba za opstanak u 1. ŽNL.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr