Ispiši ovu stranicu
Ardiaei ostao na sekundu do osmine finala Kupa, prvoligaš Trogir prošao na sedmerce (FOTO)

Župski rukometni klub Ardiaei večeras je ponovo odigrao nevjerojatnu utakmicu i samo ga je sekunda dijelila do nove senzacije i pobjede nad petoplasiranim premijerligašem Trogirom.

Naime nakon što su cijelu utakmicu držali priključak i stizali prednost Trogira koja je bila do tri razlike, Ardiaeivci su u zadnjih desetak minuta preokrenuli tijek utakmice te u 56. minuti stigli do tri gola prednosti s kojom ulaze u četiri zadnje minute.

Međutim Trogir do zadnje minute stiže do izjednačenja, ali župski klub u svom zadnjem napadu postiže za prednost 20-tak sekundi prije kraja utakmice. Gosti ipak koriste svoj zadnji napad i pogađaju sa zvukom sirene za 25:25 i na Mljekari su ponovo o pobjedniku odlučivali sedmerci.

Sreća ovaj put nije bila na strani župskog drugoligaša, nakon pet serija nije bilo pobjednika, u drugoj dodatnoj gosti pogađaju - a Rudolf Čužić, koji je uz vratara Tonija Barišića bio ponajbolji igrač utakmice, šalje loptu preko prečke.

Da je Ardiaei prošao do osmine finala Kupa najviše bi zasluga imao spomenuti vratar Toni Barišić, sigurno najbolji igrač večerašnje utakmice imao je skoro dvadeset obrana, obradio tri sedmerca u regularnom dijelu utakmice, skidao zicere, a u ključnim trenucima sredine drugog poluvremena zaključao svoja vrata na nekoliko minuta što je župskom klubu omogućilo preokret i bijeg na tri gola prednosti. Napadom Ardiaeia odlično je dirigirao Rudolf Čužić koji je bio i najbolji strijelac u 60 minuta utakmice sa 7 golova.

Iako se ovom utakmicom oprostio od Kupa, Ardiaei još nije izgubio utakmicu u 60 minuta (ne računajući izvođenje sedmeraca). U prvenstvu 11 utakmica - 11 uvjerljivih pobjeda. U kupu od četiri utakmice dvije pobjede i dvije neriješene, a igrali su s dva premijerligaša i jednim prvo "B" ligašem. Svakako polusezona za pamćenje i iščekivanje nastavka rukometnih poslastica u dvorani na Mljekari na proljeće.

Ardiaei – Trogir 25:25 nakon sedmeraca 30:31

ARDIAEI: Leo Brnin (2), Anes Avdić, Teo Putica (5), Rudolf Čužić (7), Maro Dabelić (4), Toni Barišić, Marino Knez (3), Petar Kevo, Aldin Hajdarović, Maro Peručić (1), Hrvoje Lončarica (3), Hrvoje Marušić, Gordan Vukšić, Matija Gabrieri. Trener Antonio Lončarica .

Sedmerci, prva serija: 26:25 Dabelić, 26:26 Luka Piteša, druga serija: 27:26 Rudolf Čužić, 27;27 Tomislav Radnić, treća serija: 27:27 Maro Peručić (obrana Luka Baković), 27:28 Marin Babić, četvrta serija: 28:28 Teo Putica, 28:29 Tomislav Bradarić Šljujo, peta serija: 29:29 Hrvoje Lončarica, 29:29 Tomislav Barić (obrana Toni Barišić), prva dodatna serija: 29:30 Tomislav Radnić, 30:30 Maro Dabelić, druga dodatna serija: 30:31 Marin Babić, 31:31 Rudolf Čužić (promašaj)

• Autor: Župski portal - zupcica.hr