Subota, 20 Travanj 2024
Prva povijesna utakmica R.K Ardiaei Župa dubrovačka i uvjerljiva pobjeda u Makarskoj

Kako se i očekivalo, R.K Ardiaei Župa dubrovačka u svojoj prvoj utakmici odigranoj sinoć u Makarskoj uvjerljivo je slavio protiv domaćeg Kingtrade s 20:33. Tako su već na startu potvrđena najavljena očekivanja da će se seniorska momčad sastavljena od poznatih rukometnih imena, bivših igrača RKHM Dubrovnik, boriti za sami vrh 2. HRL jug i plasman u konkurenciju 1.b ligaša hrvatskog rukometa.

Pod vodstvom trenera Antonia Lončarice za R.K. Ardiaei u Makarskoj su igrali Leo Brnin (3 gola), Anes Avdić (10), Teo Putica, Nikša Bušlje (3), Maro Dabelić (5), Ado Čustović (1), Toni Barišić, Miodrag Biško (1), Ajdin Hajdarović, Maro Peručić (4) Hrvoje Lončarica (3) i Hrvoje Marušić (3).

Domaćin je Ardiaeivcima odolijevao tek prvih deset minuta, nakon kojih kreće serija od 0:6 i duplih 9:18 na kraju prvog dijela. Nastavak donosi najveću prednost od plus 13 u 50. minuti koja je zadržana do kraja utakmice.

U sljedećem kolu R.K Ardiaei igra prvu domaću utakmicu u kojoj dočekuje rukometaše Korčule.

• Autor: Župski portal - zupcica.hr