Opći uvjeti korištenja

Pobjedom Cavtata u susjedskom derbiju otvorena vaterpolska sezona u Mlinima (FOTOGALERIJA)

Počeo je Ljetni kup Prve "B" lige, jedino ljetno natjecanje HVS-a na drugoligaškoj razini, koje je odmah na startu donio susjedski derbi Gusara i Cavtata. Bio je to pravi derbi, utakmica dostojna rivaliteta i susjedskih debija koji se desetljećima igraju između ova dva kluba.

Cavtaćani su bolje ušli u utakmicu, već u prvoj dolaze do dva gola prednosti, ali domaćin se vraća i na 3:3 ima prvo izjednačenje. Druga četvrtina donosi još veći prednost Cavtata nešto više od minute do kraja četvrtine su imali 4:8, ali se na poluvrijeme odlazi s 5:8.

U trećoj povratak domaćina s tri gola u nizu, Ivan Jurić, Ivan Špetić i Ivo Begović dovode Gusar na gol razlike, a 2:40 do kraja četvrtine domaćin ima i drugo izjednačenje na 10:10. Do kraja Cavtaćani su do kraja još tri puta vodili, Gusar dva put imao izjednačenje, zadnje u 5:80 do kraja, ali za više nisu imali snage. Gosti utakmicu rješavaju u 1.45 do kraja kada Đivo Bobić pogađa za 13:15.

U kapici Cavtata olimpijski pobjednik i prvak Europe s Olympiacosom Paulo Obradović

Gledatelji na plivalištu u Mlinima sinoć su imali izuzetnu priliku u prvenstvenoj utakmici gledati olimpijskog pobjednika iz Londona 2012. i prvaka Europe 2018. s grčkim Olympiacosom Paula Obradovića koji je i ove godine prije samo mjesec dana igrao finale Final 8 europske Lige prvaka u Hannoveru gdje je Olympiacos izgubio od Ferencvarosa. Obradović je ovo ljeto doma i prihvatio je poziv Cavtata da im pomogne u utakmicama Ljetni kup Prve "B" hrvatske lige. U utakmici protiv gusara je postigao dva gola, ali je i napustio utakmicu 3:59 do kraja zbog trećeg osobnog prekršaja.

Gusar - Cavtat 14:15

MLINI Plivalište Gusara. Gledatelja 400. Suci: Mateo Jović i Ivan Matijević. Opunomoćenik: Božo Vuletić.

GUSAR: Petar Grbić, Stjepo Matić, Ivan Jurić (1), Toni Paskojević (5), Ivan Špetić (4), Mak Meco, Krešo Marić (2), Tomo Petrović, Toni Sambrailo, Ivo Begović 2), Paulo Bego, Mario Šopar, Ivan Čorak, Antonio Marić. Trener: Vido Bogdan.

CAVTAT: Josip Duplica, Antonin Kralj (1), Maroje Ursić (4), Ante Barišić, Antonio Zadro, Nikola Šimunović (3), Maroje Burđelez (1), Maro Ucović, Đivo Bobić (4), Matija Balić, Paulo Obradović (2), Ivica Ucović. Trener: Pavo Pulić.

Četvrtine: 3:4, 2:4, 5:3, 4:4.