Opći uvjeti korištenja

Hrvatska u Sisku pobijedila Srbiju - Maro Joković najbolji igrač utakmice

Hrvatska je pred prepunim tribinama na bazenu u Sisku u posljednjem, šestom kolu Fina/LEN Eurokupa pobijedila reprezentaciju Srbije rezultatom 12:9 (1:0, 4:4, 5:2, 2:3) i tako s devet osvojenih bodova zauzela prvo mjesto u skupini D.

Iako je bila bez rezultatskog naboja, s obzirom na to da su obje reprezentacije i prije zadnjeg kola osigurale plasman na završni turnir, utakmica je obilovala odličnim vaterpolom i lijepim potezima s obje strane.

Naša je reprezentacija odigrala vrhunsku utakmicu, prije svega u obrani jer je Srbija svoj prvi pogodak na utakmici postigla tek nakon 11 minuta igre i tek iz sedmog pokušaja s igračem više.

Nakon što se na veliki odmor otišlo s minimalnom prednosti Hrvatske, treće četvrtina prelomila je utakmicu. Dva uzastopna pogotka najboljeg igrača utakmice Mara Jokovića odvela su naše na plus tri i Srbija do kraja utakmice nije uspjela ugroziti našu pobjedu.

Prvo ime utakmice bio je Maro Joković s četiri postignuta gola.

- Svladali smo ih uverljivo, to je veliki gušt i dobar uvod u ono što tek slijedi u Zagrebu, na završnom turniru. Utakmica s njima kao i uvijek jako naporna i fizički i psihički. Nije imala neki preveliki značaj, to smo govorili i to jest tako, ali nas ipak veseli da smo pobijedili jednog ovako velikog suparnika. Nije bilo lagano, ali tri i pol četvrtine smo bili sjajni, posebno obrambeno. Svaka čast momcima, ali i publici što nas je ovako dobro bodrila, nosila cijelu utakmicu - rekao je Joković.

HRVATSKA - SRBIJA 12:9 (1:0, 4:4, 5:1, 2:3)

SISAK - Gradski bazen. Gledatelja 800. Suci: Ivanovski (Crna Gora) i Dervieux (Francuska). Opunomoćenik: Papazian (Francuska).

HRVATSKA: Bijač (7 obrana), Macan 2, Fatović, Lončar, Joković 4, Buljubašić, Vukičević 2, Bušlje 1, Miloš 1, Vrlić 1, Šetka, Garcia 1, Marcelić. IZBORNIK: Ivica Tucak

SRBIJA: G. Pijetlović (2 obrane), Mandić 2, Rašović, Ranđelović, Ćuk, D. Pijetlović, Vico, Aleksić 1, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 2, S. Mitrović 2, B. Mitrović (3 obrane). IZBORNIK: Dejan Savić

OSOBNE POGREŠKE: Hrvatska 17, Srbija 14. ŽUTI KARTON: izbornik Tucak (13). CRVENI KARTON: Ranđelović (26). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Buljubašić (19), Vrlić (20), Ranđelović (26), Macan (28)

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Hrvatska 10-14, (71%) Srbija 6-17 (35%)