Više o kolačićima pročitajte ovdje

Jug CO pobjedom nad mađarskim Edgerom krenuo u obranu naslova prvaka Europe

Nastavljajući niz od sada 17. utakmica bez poraza, vaterpolisti  Jug CO u novu sezonu Eurolige startali su pobjedom nad mađarskim Edgerom.

Nakon prilično izjednačene igre četvrtinu i pol, prvu osjetnu razliku Jugaši su napravili pred karj druge četvrtine kada su golovima Felipe Perronea i Xavija Garcije pobjegli na 6:4.

Već početkom trećeg dijela Maro Joković podiže na 7:4, a nakon smanjenja rezultata na 7:5, Garcija i Perrone odvode Juga na velikih 9:5 i dilema oko pobjednika više nije bilo.

Felipe Perrone s četiri gola prvi je strijelac Juga, Xavi Garcija i Maro Joković po dva puta su se upisali u strijelce, a Loren Fatović (strijelac prvog Jugovog gola u sezoni) i Luka Lončar po jednom su slali loptu iza leđa Mitrovića.

Dodajmo još jednu zanimljivost. Znalo se da je Paulo Obradović ‘all around’ igrač, ali to je večeras podigao na još viši nivo. U posljednjoj četvrtini, nakon isključenja večeras odličnog Marka Bijača, ‘Medo’ je stao na gol i manirom svoga kapetana zaustavio udarac mađarskog napadača.

‘Odlučila je naša pokretna obrana koju smo večeras odigrali fantastično. Isto tako, u napadačkom dijelu su naši centri radili izvrstan posao što nam je olakšavalo realizaciju. Pobjedom smo otvorili nastup u sezoni i to je najbitnije od svega.’ kazao je dvostruki strijelac Maro Joković.

Sljedeću utakmicu Jug CO igra u Gružu u subotu 10. prosinca kada u sklopu drugog kola skupine ‘B’ stiže moćni Pro Recco.