Više o kolačićima pročitajte ovdje

Hrvatska u polufinalu Olimpijskih igara - Tri gola Jokovića u pobjedi protiv Brazila

Hrvatska vaterpolska reprezentacija će igrati u polufinalu vaterpolskog turnira Olimpijskih igara u Riju. Fantastični Marko Bijač s petnaest obrana te Xavi Garcia i Maro Joković s po tri postignuta gola,bili  su ključ hrvatske pobjede protiv Brazila. Hrvatska je od samog početka kontrolirala utakmicu, prigode (peterci) koje je Josip Vrlić izborio za svoju momčad, zaustavljao je fenomenalni Marko Bijač, najprije Felipeu Perroneu pa potom i Bernardu Gomesu.

Četiri gola prednosti, dobra igra i sve je izgledalo u najboljem redu do šest sekundi prije kraja kada je Damir Burić preko vode udario Josipa Vrlića i zaradio brutallity, isključenje na četiri minute i petarac za domaćina koji je Guimaraes pretvorio u 6:8.

Fantastična obrana s Bijačem na čelu u četiri minute s igračem manje nije primila niti jedan gol dok su na drugoj strani Xavi Garcia i Maro Joković svojim golovima osigurali prolaz u polufinale u kojem igramo protiv Crne Gore koja je nakon peteraca slavila protiv Mađarske.

Polufinalna utakmica Hrvatska – Crna Gora igra se u četvrtak s početkom u 17,20 sati.

BRAZIL – HRVATSKA 6:10 (2:3, 1:4, 3:1, 0:2)

Rio de Janeiro,
Olimpijski plivački centar
Četvrtfinale

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska), Benjamin Mercier (Francuska)

BRAZIL: Soro (5 obrana), Crivella, Franco, Alonso, Salemi, Gomes 3, Baches 1, Da Silva 1, Rocha, Perrone, Guimaraes 1, Vrlić, Antonelli. Izbornik: Ratko Rudić

HRVATSKA: Pavić, Burić 1, Petković, Lončar, Joković 3, Bukić 1, Macan, Bušlje 1, Sukno 1, Krapić, Šetka, Garcia 3, Bijač (15 obrana). Izbornik: Ivica Tucak

Realizacija igrača više: Brazil 2/9, Hrvatska 3/11.

Peterci: Brazil 1/3, Hrvatska 1/1.