Opći uvjeti korištenja

Župski vrtić odličan na Olimpijadi u Blatu; Cure zlatne u štafeti, nogometaši brončani

Mali sportaši Dječjeg vrtića Župa dubrovačka jutros su otputovali u Blato na Korčulu gdje se održao 17. Olimpijski festival dječjih vrtića Dubrovačko-neretvanske županije na kojem se više od 350 mališana natjecalo se u atletskim disciplinama; trčanje na 50 m, štafeta 4x25 m, bacanje loptice i skok u dalj, te u nogometu.

U atletskim natjecanjima župski mališani su osvojili četiri medalje. Štafeta djevojčica 4x25 metara u sastavu Hanna Atić, Mara Klaić, Iva Konjevod i Kaja Petra Kovačević je odnijela pobjedu i osvojila zlatnu medalju. Srebrene medalje su osvojili Ivica Barović - drugi na 50 metara i Anamarija Rehak - druga u Skoku u dalj. Štafeta dječaka 4x25 metara u sastavu Rafael Garbin, Luka Radić, Jakov Brkić i Ivan Boroje se u Župu vraća s brončanom medaljom.

Nogometaši pod vodstvom trenera Velimira Kajbe su odlično počeli i nakon dvije pobjede u skupini ušli u polufinale protiv Ploča u kojem su bili bolji, ali nisu imali sportske sreće i nakon nekoliko pogođenih stativa primili gol koji ih je odveo u borbu za treće mjesto,  gdje su slavili protiv Opuzena i osvojili brončanu medalju.  Za nogometnu ekipu DV Župa dubrovačka su igrali; Matej Marić, Miho Mišić, Ivan Prkačin, Luka Jakobušić, Antun Šabadin, Petar Trupina, Ivano Zec, Antonio Šipić, Jakov Bender i Luka Vlašić.

U ukupnom poretku 17. Olimpijskog festivala dječjih vrtića Dubrovačko-neretvanske županije Dječji vrtić Župa dubrovačka je osvojio drugo mjesto, sa samo bodom manje od pobjednika Metkovića. Iduće godine domaćin 18.  Olimpijade će biti Ston.