Župski portal - zupcica.hr

Župski portal - zupcica.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi pružio bolje korisničko iskustvo, prilagodio funkcionalnost stranice i prikaz sustava oglašavanja. Koristeći našu stranicu slažete se s korištenjem kolačića.

Opći uvjeti korištenja

Prihvaćam
http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg
 
http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg

Dan župske škole; Školsku godinu obilježio projekt "Pod budnim okom volontera" (FOTO/VIDEO)

Svečanom priredbom u školskoj sportskoj dvorani učenici i djelatnici OŠ Župa dubrovačka obilježili su dan škole. Ove je godine dan škole obilježen kroz projekt "Pod budnim okom volontera" kojim je bila obilježena cijela protekla školska godina.

Kako je u svom obraćanju naveo ravnatelj župske škole Anton Jurkić, projekt je financiran iz EU fondova, nositelj projekta je Udruga Deša, a župska škola je sudjelovala kroz dvije tematike ekologija i volontiranje.

- Što se tiče ekologije smatram da smo puno toga naučili, kako reciklirati, kako kompostirati, što činimo s plastikom ili staklom. Kroz ovaj projekt smo podigli ekološku svijest naše djece na viši nivo, a samim tim doprinosimo i našoj lokalnoj zajednici. Što se tiče volontiranja u današnjem sveprisutnom materijalizmu i svijetu interesa meni je izuzetno drago da radim među djelatnicima i učenicima koji su spremni poklanjati svoje slobodno vrijeme pomažući drugima. Osnivamo školski volonterski klub koji će još više povezati našu školu s lokalnom zajednicom - istaknuo je ravnatelj Jurkić.

U sklopu projekta na krovu školske zgrade na Mljekari u suradnji s udrugom Storm Chasers Dubrovnik je instalirana nova meteorološka stanica koja je od danas dostupna online putem stranice Pljusak.com.

U zabavnom dijelu priredbe su nastupile Župske Mažoretke, Rasplesani 2.D, Ritmička grupa škole, učenici Područne škole iz Postranja, te mali harmonikaš Damjan Vlašić.


FOTOGALERIJA

{gallery slider=boxplus.carousel}/2018/obrazovanje/dan_skole18{/gallery}

 


Ravnatelj Jurkić je dodijelio nagrade učenicima koji su sudjelovali na Državnim i Županijskim natjecanjima. Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika Mia Mudrinić (7.c) osvojila je 1. mjesto, a Paola Brajević (7.b) 8. mjesto (mentorica: Tanja Galjuf). Nika Miloslavić osvojila je 8. mjesto (mentorica: Asija Kursar).

Na Županjskoj smotri Lidrano sudjelovao je Josip Bačić (5.b) i dramska grupa naše škole: Vlaho Srijense, Marta Lasić, Karlo Vučičević, Marija Turčinović, Marta Lukšić, Luka Raguž, Dora Vekarić, Marin Radić, Ilona Humek, Laura Lazarević, Josip Bačić, Dan Vukelić i Miho Kisić (mentorica: Asija Kursar).

Na županijskoj razini likovne smotre LIK rad Lovra Jerovića (5.c) predložen je za državno natjecanje, a radovi učenica Matee Prkačin (7.b) i Katarine Perović (5.b) su pohvaljeni (mentorica: Ivana Lujak).

Na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika Mirna Milić (8.c) osvojila je 14. mjesto (mentorica: Nataša Bebić Bačan).

Na Županijskom natjecanju iz matematike Patrik Kralj (7.c) osvojio je 7. mjesto, a Leona Šnajder (7.b) 8. mjesto (mentorica: Branka Mikulić).

Na Županijskom natjecanju iz kemije Margareta Benić (7.c) osvojila je 2. mjesto, Patrik Kralj (7.b) 8. mjesto, a Lora Jerković (7.c) 10. mjesto (mentorica: Nada Prce).

Na Županijskom natjecanju iz geografije Mihael Miloslavić (5.c) osvojio je 3. mjesto, a Andrija Miloslavić (5.c) 8. mjesto (mentorica Jelena Marić).

Na Biskupijskom natjecanju Vjeronaučna olimpijada ekipa naše škole koju su činili Matija Baričević (6.b), Laura Lazarević (6.d), Gabrijela Matković (6.b) i Vlaho Srijense (8.b) osvojili su 6. mjesto (mentor: Andrija Arežina).

Nogometašice naše škole: Ana Kisić, Petra Pleština, Nina Radić, Ivana Maslać, Nika Miloslavić, Ena Matuško, Mia Kulaš, Nikolina Šilježar, Nika Viđen i Marija Barišić osvojile su 2. mjesto na Državnom natjecajnu (trenerica: Ana Medo), a odbojkašice: Petra Batina, Tina Krmek, Ani Matić, Karol Kralj, Karmen Kralj, Katarina Grbić, Petra Valentić, Nikolina Mihajlović, Dora Vekarić, Korina Bošnjak, Matea Prce, Lea Obšivač, Ivana Đanović i Mia Kulaš (trener: Mario Miličić) 1. mjesto na Županijskom natjecanju.

Među 10% najuspješnijih učenika u Hrvatskoj na međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica" je i 12 naših učenika. To su: Petar Marić, Ivano Matijević, Petra Radić, Petrunjela Mijović, Matej Svilokos, Marino Rašica, Maro Batina, Bruno Šnajder, Mihael Miloslavić, Leona Šnajder, Petra Katavić i Patrik Kralj.


Podijeli ovaj članak

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn