Župski portal - zupcica.hr

Župski portal - zupcica.hr koristi kolačiće (cookies) kako bi pružio bolje korisničko iskustvo, prilagodio funkcionalnost stranice i prikaz sustava oglašavanja. Koristeći našu stranicu slažete se s korištenjem kolačića.

Opći uvjeti korištenja

Prihvaćam


 

http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg
 
http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg http://www.zupcica.hr/images/slike/moduli/tz-brosura1.jpg

Dan župske škole; Školsku godinu obilježio projekt "Pod budnim okom volontera" (FOTO/VIDEO)

Svečanom priredbom u školskoj sportskoj dvorani učenici i djelatnici OŠ Župa dubrovačka obilježili su dan škole. Ove je godine dan škole obilježen kroz projekt "Pod budnim okom volontera" kojim je bila obilježena cijela protekla školska godina.

Kako je u svom obraćanju naveo ravnatelj župske škole Anton Jurkić, projekt je financiran iz EU fondova, nositelj projekta je Udruga Deša, a župska škola je sudjelovala kroz dvije tematike ekologija i volontiranje.

- Što se tiče ekologije smatram da smo puno toga naučili, kako reciklirati, kako kompostirati, što činimo s plastikom ili staklom. Kroz ovaj projekt smo podigli ekološku svijest naše djece na viši nivo, a samim tim doprinosimo i našoj lokalnoj zajednici. Što se tiče volontiranja u današnjem sveprisutnom materijalizmu i svijetu interesa meni je izuzetno drago da radim među djelatnicima i učenicima koji su spremni poklanjati svoje slobodno vrijeme pomažući drugima. Osnivamo školski volonterski klub koji će još više povezati našu školu s lokalnom zajednicom - istaknuo je ravnatelj Jurkić.

U sklopu projekta na krovu školske zgrade na Mljekari u suradnji s udrugom Storm Chasers Dubrovnik je instalirana nova meteorološka stanica koja je od danas dostupna online putem stranice Pljusak.com.

U zabavnom dijelu priredbe su nastupile Župske Mažoretke, Rasplesani 2.D, Ritmička grupa škole, učenici Područne škole iz Postranja, te mali harmonikaš Damjan Vlašić.


FOTOGALERIJA

 


Ravnatelj Jurkić je dodijelio nagrade učenicima koji su sudjelovali na Državnim i Županijskim natjecanjima. Na Županijskom natjecanju iz hrvatskog jezika Mia Mudrinić (7.c) osvojila je 1. mjesto, a Paola Brajević (7.b) 8. mjesto (mentorica: Tanja Galjuf). Nika Miloslavić osvojila je 8. mjesto (mentorica: Asija Kursar).

Na Županjskoj smotri Lidrano sudjelovao je Josip Bačić (5.b) i dramska grupa naše škole: Vlaho Srijense, Marta Lasić, Karlo Vučičević, Marija Turčinović, Marta Lukšić, Luka Raguž, Dora Vekarić, Marin Radić, Ilona Humek, Laura Lazarević, Josip Bačić, Dan Vukelić i Miho Kisić (mentorica: Asija Kursar).

Na županijskoj razini likovne smotre LIK rad Lovra Jerovića (5.c) predložen je za državno natjecanje, a radovi učenica Matee Prkačin (7.b) i Katarine Perović (5.b) su pohvaljeni (mentorica: Ivana Lujak).

Na Županijskom natjecanju iz engleskog jezika Mirna Milić (8.c) osvojila je 14. mjesto (mentorica: Nataša Bebić Bačan).

Na Županijskom natjecanju iz matematike Patrik Kralj (7.c) osvojio je 7. mjesto, a Leona Šnajder (7.b) 8. mjesto (mentorica: Branka Mikulić).

Na Županijskom natjecanju iz kemije Margareta Benić (7.c) osvojila je 2. mjesto, Patrik Kralj (7.b) 8. mjesto, a Lora Jerković (7.c) 10. mjesto (mentorica: Nada Prce).

Na Županijskom natjecanju iz geografije Mihael Miloslavić (5.c) osvojio je 3. mjesto, a Andrija Miloslavić (5.c) 8. mjesto (mentorica Jelena Marić).

Na Biskupijskom natjecanju Vjeronaučna olimpijada ekipa naše škole koju su činili Matija Baričević (6.b), Laura Lazarević (6.d), Gabrijela Matković (6.b) i Vlaho Srijense (8.b) osvojili su 6. mjesto (mentor: Andrija Arežina).

Nogometašice naše škole: Ana Kisić, Petra Pleština, Nina Radić, Ivana Maslać, Nika Miloslavić, Ena Matuško, Mia Kulaš, Nikolina Šilježar, Nika Viđen i Marija Barišić osvojile su 2. mjesto na Državnom natjecajnu (trenerica: Ana Medo), a odbojkašice: Petra Batina, Tina Krmek, Ani Matić, Karol Kralj, Karmen Kralj, Katarina Grbić, Petra Valentić, Nikolina Mihajlović, Dora Vekarić, Korina Bošnjak, Matea Prce, Lea Obšivač, Ivana Đanović i Mia Kulaš (trener: Mario Miličić) 1. mjesto na Županijskom natjecanju.

Među 10% najuspješnijih učenika u Hrvatskoj na međunarodnom matematičkom natjecanju "Klokan bez granica" je i 12 naših učenika. To su: Petar Marić, Ivano Matijević, Petra Radić, Petrunjela Mijović, Matej Svilokos, Marino Rašica, Maro Batina, Bruno Šnajder, Mihael Miloslavić, Leona Šnajder, Petra Katavić i Patrik Kralj.Podijeli ovaj članak

Submit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn