Opći uvjeti korištenja

Župa dubrovačka dobila Slavena - Dva gola Perovića i jedan Lekaja za nova tri boda (FOTO)

U zanimljivoj utakmici na Taranteli Župa dubrovačka je stigla do nove domaće pobjede, iako su bod(ovi) prema viđenom u prvih pola sata susreta lako mogli otići i put Grude. Počelo je ozljedom golmana Slavena Pera Kapetanića pa je među vratnice gola gostiju već u 6. minuti morao rezervni igrač Baldo Perak.

Iako bez "pravog" vratara gosti su prvih pola sata bolja momčad na terenu, te su iz gužvi nakon dva kornera i jednog indirekta u kaznenom prostoru nakon greške golmana Sarića puno bliže vodstvu. Međutim, realizacija nije bila jača strana igrača Slavena u ovom susretu, što su potvrdili i nakon izgledne prilike i udarca s vrha šesnaesterca s desne strane u 30 minuti kada lopta odlazi pored vratnice.

Kazna za propušteno stiže već u sljedeća dva napada na drugoj strani kada Matej Perović u dvije minute s petnaestak metara dva puta pogađa mrežu istrčalog Balda Peraka koji se u tim trenucima nije baš najbolje snalazio u ulozi vratara. Župa je imala stopostotnu šansu i u trećem napadu u nizu, ali Kristijan Prkut sam pred golmanom Slavena puca preko gola.

Iz prvog dijela se može izdvojiti gužva i naguravanje igrač pred klupom Slavena, nakon koje je sudac Hausvička na tribine poslao jednog rezervnog igrača gostiju i Marija Raguža s klupe Župe.

U nastavku nije bilo puno toga što bi vrijedilo spomena, svaka ekipa je postigla po pogodak, prvo je za goste smanjio Andrija Šmanjak nakon prekida, a treći pogodak za Župu iz kontre pred sam kraj postiže Viktor Lekaj.

1. ŽNL 14. kolo

ŽUPA DUBROVAČKA - SLAVEN 3:1 (2:0)

ŽUPA DUBROVAČKA; Faris Sarić, Marko Šećer, Toni Soldić, Zvonimir Čikato, Viktor Lekaj (od 88. Lovro Mlietić-Dri), Velimir Kajba (od 85. Ivo Jovanović), Kristijan Prkut (od 66. Ivan Dabo), Nemanja Mijodanić, Goran Smolčić, Matej Perović, Frano Mrđen (od 88. Antonio Milić). Trener - Ivica Karabogdan

1:0 Matej Perović 33', 2:0 Matej Perović 34', 2:1 Andrija Šmanjak 75', 3:1 Viktor Lekaj 84'.