Opći uvjeti korištenja

Croatia uvjerljiva u derbiju - Župa dubrovačka se s punom mrežom vratila iz Gabrila (FOTOGALERIJA)

U derbiju 13. kola 1. Županijske lige Župa dubrovačka je doživjela težak poraz u Gabrilima. Utakmica je riješena već u prvom dijelu nakon kojeg je Croatia već imala vodstvo od 3:0. Mrežu Farisa Sarića prvi je načeo Borna Tikvica iz slobodnog udarca u 11. minuti. Nakon toga slijedi prilika Župe za izjednačenje, ali lopta umjesto mreže pogađa stativu gol Croatie.

U 38. minuti kazneni udarac za domaćina, uz burno negodovanje župskih igrača. U raspravi sa sucem Josipom Dugandžićem koja je trajala sve do kraja poluvremena, najuporniji je bio Zvonimir Čikato, igrač koji je skrivio jedanaesterac. Loptu na bijelu točku stavlja Vlaho Grbešić, ali Faris Sarić brani, u gužvi nakon odbijene lopte slijedi niz udaraca, Sarić sve zaustavlja, dok se lopta nije odbila na drugu stativu gdje je Matej Nađ glavom šalje u praznu mrežu za 2:0.

Već nakon četiri minute nova kontra Croatie, obrani Župe bježi Damir Hodžić i pogađa za 3:0. Golijada domaćina se nastavila i početkom drugog dijela kada nakon kornera i loše reakcije obrane Župe, Vlaho Grbešić pogađa glavom za 4:0. Do kraja Croatia se posvetila obrani, a Župa kroz nekoliko prilika i dva slobodna udarca pokušava smanjiti rezultat, ali župskim nogometašima lopta danas nije išla u okvir gola.

1.ŽNL 13. kolo

CROATIA - ŽUPA DUBROVAČKA 4:0 (3:0)

ŽUPA DUBROVAČKA: Faris Sarić, David Gabrić, Toni Soldić (od 78. Ivan Dabo), Zvonimir Čikato, Viktor Lekaj, Velimir Kajba, Kristijan Prkut (od 87. Ivo Jovanović), Nemanja Mijodanić, Goran Smolčić, Matej Perović, Frano Mrđen - trener Ivica Karabogdan.

1:0  Borna Tikvica 11', 2:0 Matej Nađ 38', 3:0 Damir Hodžić 42', 4:0 Vlaho Grbešić 51'.

FOTOGALERIJA

Rezultati ostalih utakmica kola;

Žrnovo: Žrnovo - SD Smokvica 2:1, Vela Luka: Hajduk 1932. - ONK Metković 1:1, Potomje: Grk - Konavljanin 2:2, Gruda: Slaven - Sokol 0:1, Komin: Gusar - Orebić 2:0.