Opći uvjeti korištenja

Na startu Županijske nogometne lige Župa dubrovačka poražena u golijadi u Kominu

Golijada u Kominu u susretu momčadi koje su prošlogodišnje prvenstvo završile u samom vrhu tablice, otišla je na stranu domaćina. Igralo se gol za golom, Gusar je poveo u 30-toj, Župa izjednačila preko kapetana Kajbe u 32. za 1:1 na poluvremenu. U Nastavku Gusar ponovo vodi iz jedanaesterca u 57. minuti, ali slavlje domaćina je trajalo tek šest minuta do drugog izjednačenja golom Antonia Lipotića pojačanja koji je stigao iz GOŠK-a. Već u 75. novo vodstvo Gusara, koje je svojim drugim golom "poništio" Lipotić četiri minuta kasnije. Ipak, već za dva minuta domaćin ponovno, četvrti put vodi.

Ekipa trenera Milana Petrovića u zapisniku utakmice je imala samo dvije zamjene, koje je Petrović iskoristio istovremeno nakon četvrtog vodstva domaćina osam minuta prije kraja utakmice. Nažalost, svježi igrači nisu rezultirali novim četvrtim izjednačenjem, nego je domaćin dva minuta prije kraja po peti put pogađa mrežu novog vratara Fabrisa Sarića za konačnih 5:3.

Sudac Ante Kosor iz Dubrovnika na ovoj je utakmici dodijelio čak deset žutih kartona. Dok su tri žuta kartona igrači Gusara dobili zbog preoštrog starta i povlačenja protivničkog igrača, Župa je od sedam čak pet "zaradila" zbog prigovora sucu , te po jedan zbog skidanja dresa nakon proslave gola i verbalnog provociranja protivničke klupe. Zbog dva prigovora sucu i dva žuta kartona u 58. minuti je isključen kapetan Velimir Kajba, pa je  zadnju trećinu utakmice župska momčad igrala s igračem manje.

1. ŽNL (2018/2019) - 1. kolo

GUSAR KOMIN  - ŽUPA DUBROVAČKA 5:3 (1:1)

ŽUPA DUBROVAČKA; Fabris Sarić, Antonio Milić, Marko Šećer, David Gabrić (od 82. Kristijan Prkut), Toni Soldić, Mario Runje, Zvonimir Čikato (od 82. Dario Penić), Viktor Lekaj, Velimir Kajba, Ante Kovačić, Antonio Lipotić - trener; Milan Petrović.

1:0 Ivan Medak 30', 1:1 Velimir Kajba 32', 2:1 Josip Žderić 57' 11m, 2:2 Antonio Lipotić 63', 3:2 Darko Dodig 75', 3:3 Antonio Lipotić 79', 4:3 Nedjeljko Kaleb 81', 5:3 Drago Jelavić 88'.