Više o kolačićima pročitajte ovdje

Neriješeno protiv favorita prvenstva; Župa uzela bod Neretvi u Metkoviću

U utakmici koju mnogi smatraju derbijem jesenskog dijela prvenstva, Župa dubrovačka je u Metkoviću uzela bod lanjskom trećeligašu Neretvi, glavnom favoritu za prvaka ovogodišnje 1. Županijske lige. U prvom poluvremenu domaćin je imao malo veći posjed lopte, ali uz nekoliko poluprilika s obje strane poluvrijeme završava bez golova.

U nastavak utakmice bolje kreće domaćin, te nakon jednog odbijanca Neretva dolazi do vodstva u 49. minuti. Nakon primljenog gola momčad Župe se otvara, više pritišće gol domaćina što dovodi do izjednačenja, iz odlične akcije na 1:1 poravnava Kajba u 69. minuti. Nakon gola Župa nastavlja napadački, te je mogla i do sva tri boda. Najbolju priliku za vodstvo je imao Lonza u 80. minuti.

Metković, 15. Listopada - Igralište; Iza Vage

Utakmica 6. kola 1. Županijske nogometne lige - Sudac; Marin Sokol (Makarska)

NERETVA - ŽUPA DUBROVAČKA 1:1 (0:0)

ŽUPA DUBROVAČKA; Antoni Milina, Marko Šećer, Pero Grbić, Mario Runje, Kristijan Prkut (od 67. Josip Vidić), Viktor Lekaj (od 80. Toni Soldić), Velimir Kajba (od 90. Marko Grgurević), Ante Kovačić, Bruno Lonza, Goran Smolčić od 53. Nemanja Mijodanić), Matej Perović.

strijelci; 1:0 Mirko Marić 49', 1:1 Velimir Kajba 69'.

Ostali rezultati kola; Krvavac: Maestral – Croatia 0:3, Vela Luka: Hajduk 1932. – Jadran 1929. 2:1, Orebić: Orebić – Gusar 1:1, Gruda: Slaven – Grk 2:1, Žrnovo: Žrnovo – ONK Metković 0:1, Čilipi: Konavljanin – Omladinac 4:1.