Opći uvjeti korištenja

Završen još jedan odličan turnir, Fix Čibača obranila naslov prvaka (FOTOGALERIJA)

Pehar pobjednika Turnira župskih mjesta i šestu godinu odlazi u najveće župsko naselje Čibaču. U poslastici turnira, utakmici punoj napetosti i uzbuđenja do zadnjeg zvižduka Fix Čibača je uzvratila Brgatu za poraz u prvom kolu i osvojila svoj drugi naslov prvaka. Napadi su se izmjenjivali s obje strane, Ivan Kristović dovodi Brgaćane u vodstvo u 8. minuti susreta, Tomo Puljiz poravnava u desetoj i onda pred kraj nakon odlične akcije Josip Vidić postavlja konačnih 2:1 dva i pol minuta do kraja susreta.

Na kraju prijelazni pehar našeg portala, koji se ove godine dodjeljuje po prvi put, zasluženo podiže kapetan Fix Čibače Ivo Raguž. I Brgaćani zaslužuju sve pohvale, kako za igru u finalu, tako i za pokazano na cijelom turniru.

Gledatelji koji su ispunili skoro sva mjesta na tribinama dvorane na Mljekari su uz odlično finale imali priliku gledati i vrlo dobru utakmicu za treće mjesto koje je pripalo Mišići/Zoni i to preokretom u zadnje dvije minute. Soline/Plat su povele golom Iva Katića i u nastavku imale još niz prilika za povećanje vodstva, ali je odlični Niko Zrilić na golu Mišića držao svoju momčad u igri. Dva minuta do kraja Jasmin Salihović, prvo pogađa za izjednačenje a onda i za potpuni preokret u zadnjoj minuti. Solinjani i Plaćani su se žalili nedosuđeni prekršaj u napadu kod izjednačujućeg gola.

Šesti turnir Župskih mjesta još se jednom dokazao kao jedan od najznačajnijih sportskih događaja u našoj općini. Ovo već tradicionalno predblagdansko sportsko okupljanje Župljana, danima je u sjajnoj sportskoj atmosferi i na parketu i na tribinama (izuzev par detalja koji nisu vrijedni spomena) punilo tribine dvorane na Mljekari. Turnir su i ove godine organizirali i vodili Mateo Delić i Mario Puljić, a sve utakmice je sudila Anita Nenada.

Ovogodišnje finalno večer svojim su nastupom "začinile" i župske Mažoretke koje su zabavile publiku u poluvremenu i pauzi između utakmica.

Za najboljeg vratara turnira je proglašen Niko Zrilić (Mišići/Zona), najbolji strijelac je Ivan Kristović (Brgat), a najbolji igrač Josip Vidić (Fix Čibača). Nagrade najboljima su dodijelili zamjenik Općinskog načelnika Mirko Maslać i predsjednik Općinskog vijeća Lovorko Klešković, a po prvi put pobjedniku je dodijeljen i prijelazni pehar Župčica portala.